Menu1

Demaskator

Sensacje z radia i telewizji

 


Zatrucie węglem

"W celu wyjaśnienia przyczyn tragedii, która miała miejsce w kopalni Jas-Mos zbiera się specjalna komisja. Prawdopodobnie przyczyną śmierci górników było zatrucie... węglem"

Radio Plus, Gliwice, 01 marzec 2002

Nadesłał do ChemFana: Roman Salbert, romis@klub.chip.pl


Wątpliwe wskazania Carbonium 14

Słynny Całun Turyński będzie ponownie zbadany by sprawdzić jego autentyczność. [...] Przeprowadzone na początku lat dziewięćdziesiątych badania carbonium 14 datowały całun na przełom czternastego i piętnastego wieku. Jednakże wielu naukowców poddało tę datę w wątpliwość, ponieważ badacze nie uwzględnili, że całun objęty był pożarem, co radykalnie zmienia wskazania carbonium 14. [...]

Komentarz: Albo sprawozdawca sądził, iż każdy Polak wie, że chodzi o węgiel C14, albo sam o tym nie wiedział. Słowa "węgiel" nie użył ani razu.

Radio Zet, 2000-05-22, 23:01,  Oryginalne nagranie audycji radiowej (format mp3; 1,21 MB)

Nadesłał do Chemfana: Kamil Maciorowski


Czy kiedykolwiek trafiłeś na jakieś niedorzeczne informacje w prasie, radiu, telewizji na stronach www lub w jakimkolwiek innym środku przekazu, wiążące się w jakikolwiek sposób z chemią? Powiedz nam o tym, też chcemy się pośmiać. :) Użyj jednej z poniżej przedstawionych metod (najlepiej byś skorzystał z formularza), a podana przez Ciebie informacja zostanie zamieszczona na naszych stronach WWW. Na początek dokładnie przeczytaj tę stronę w całości, po czym obejrzyj formularz. Dowiesz się w ten sposób jakie informacje są nam potrzebne. Pamiętaj, by do przepisanej niedorzeczności lub jej skanu koniecznie dołączyć plik tekstowy, w którym powinny być zapisane wszelkie niezbędne dane dotyczące źródła informacji. Zajrzyj do formularza, a dowiesz się co dodatkowo powinieneś dopisać.
Proszę także w miarę możliwości o zabawne skomentowanie nadesłanej informacji.

Zastrzeżenie: Decyzja o akceptacji zdjęcia/skanu do publikacji na stronach ChemFana, jak też i czasu jej prezentacji, będzie zależała wyłącznie od administratora listy dyskusyjnej.

Menu2