Menu1

Chemiczny "Hihot"

Chemia i miłość

Feromony to grupa substancji chemicznych, które wśród zwierząt spełniają bardzo ważną rolę, mianowicie mają za zadanie przyciągać osobniki płci przeciwnej. Niestety, gatunek ludzki nie wytwarza feromonów. Istnieją jednak bardzo proste związki chemiczne, które wywierają równie silne efekty. Co więcej, ich obecność nie jest konieczna w samym momencie "wabienia" partnera, gdyż wpływ ich jest tak potężny, że wystarcza jedynie świadomość potencjalnego istnienia tych substancji. Dodajmy, że działają równie mocno na obie płci. Oto one:
  1. Pośród pierwiastków niemetalicznych, zniewalający może być ten o liczbie atomowej 6, zwłaszcza w swej najtwardszej postaci.
  2. Pierwiastki metaliczne o liczbach atomowych 47, 78, a szczególnie 79, wywieraja na ludzi silnie pociągające oddziaływanie, którego jak dotąd nie udało się nauce wyjaśnić.
  3. Sukces przynieść może zastosowanie pewnych tlenków jako atraktantów seksualnych, na przykład tlenku glinu z drobnymi domieszkami.
  4. Kombinacja pozycji od 1. do 3. w różnych proporcjach daje kompozyty o pewnych kształtach, które wieszane na ciele pomyślnie sprawdzały się w historii, a ich efekt ceniony jest nawet dziś.
  5. Zadziwiające jest, że niektóre ciała złożone głównie z celulozy i zaopatrzone w odpowiednie rysunki, mogą wywierać ten sam (lub mocniejszy) efekt jak feromony, podobnie jak każda z wyżej wymienionych pozycji.
Na ChemFan wpłynęło: 1999-07-14.
Jacob Zabicky zabicky@bgumail.bgu.ac.il

Menu2